Kdo pro Vás Transition připravuje?

45 let

Šéf kurzu

Kůča

Jsem Středočech. Mám 15letého syna a 12letou dceru. V 16 jsem začal vést skautíky a práce s lidmi, malými i velkými, mi zůstala do dneška. Živil jsem se jako kuchař, kioskář, průvodce po horách, na raftech, učitel, dělník i indián. V současnosti mám se společníky vzdělávací firmu Team Test. Má práce mě naplňuje a dává mi smysl, protože pomáhám lidem zvyšovat vliv na jejich život.

Posledních děvět let se věnuji mužským tématům na kurzech Quo Vadis a pořádám víkendy pro táty a jejich syny, kde společně pracujeme na vztahu, který v dospělosti nebývá vždy ideální. Těší mě, že se okol Transitionu vytváří společenství lidí, díky kterým bude mít cestu k mužům snazší mnoho tápajících chlapců.

Rišo

Optimistický introvert, otec 6-ročnej Saši a 4-ročného Miša, milujúci iróniu a sarkazmus. Pracujem v globálnej korporácií, kde riadim medzinárodný team ľudí spravujúcich sociálne siete. Vo voľnom čase sa venujem adapťákom a zimným kurzom na PLUSKU, squashu a gamingu. Pri dobrovoľníctve a zážitkovej pedagogike som pochopil, že investovať do mládeže ma napĺňa a zároveň pomáha vytvárať spoločnosť, v akej chcem žiť.

Transition je pre mňa v dnešnej postfaktuálnej dobe miesto, kde budeme konfrontovaní mimo bezpečia virtuálnej reality. Miesto, kde budeme poznat tvár za menom a kde budeme musieť pri vyjadrení svojho názoru druhému hľadieť do očí. Miesto, kde budeme poznávať svoje hranice a budeme sa snaziť ich posúvať. Miesto, kde budem môcť byť mužom bez kompromisov.

45 let

Instruktor

38 let

Komunikace s účastníky ČR, Instruktor

Pepa

Po několika letech kočovného života po jižních Čechách jsem zakotvil ve Strakonicích. S partnerkou vychováváme čtyřletého Matyáše. Pracuji jako lektor prevence rizikového chování v organizaci DO SVĚTA, kde vedu programy pro mladé lidi, nebo vzdělávám pedagogy.

K tématu mužství jsem se vědomě dostal na mužském kurzu Quo Vadis 2015. Kurzem Transition v sobě a druhých téma rozvíjím. Dává mi to sílu a smysl. V posledních letech poznávám, jakou sílu má mužská skupina a kolik mužských zranění se vyskytuje v (nejen) třídních kolektivech, se kterými pracuji. Protože pracuji ve školství, kde je mužů poskrovnu a v pracovním týmu mám 5 žen, je pro mě téma mužství velmi živé.

Hanys

Jsem učitelem Informatiky a Tělesné výchovy, který se po roce práce na plný úvazek rozhodl, že ještě zkusí něco z té své hlavy dostat, a proto se přihlásil do doktorského studia. Nyní jsem tedy na plný úvazek studentem vysoké školy a občas si odskočím odučit nějakou tu hodinu informatiky či tělesné výchovy na soukromé gymnázium v Ostravě. Ve volných chvílích bývám nejradši v přírodě, ideálně na kole a pravidelně na vlastních nohou pobíhající po kopcích. Přes léto i během roku se v rámci volných chvil snažím občas pomáhat v organizaci Buntaranta pracující s dětmi z pěstounské péče. Nu, a když přijde chvíle, kterou není možno trávit aktivním pohybem, rád si přečtu dobrou knihu či zahraji pár písniček na kytaru.

V období dospívání, kdy jsem dosti tápal v oblastech vlastního já a miliónu věcí, které mne obklopovaly a obklopují, jsem hledal přesně něco takového, čím se teď v týmu snažíme, aby byl TRANSITION. Věřím v to, že učení je celoživotní proces a že mnoho cenných rad či zkušeností nezískáme jen od starších, ale také jiným pohledem na věc. Proto bych se rád něco naučil od Vás, a pokud budete chtít, budu ještě radši, když předám nějaké vlastní poznatky i já Vám.

30 let

Webmaster, Instruktor

39 let

Instruktor

Tomáš

V sedemnástich som chcel byť riaditeľom banky, sprayoval po mostoch a počúval hip hop z „west coast“. Potom som stretol niekoľko zásadných ľudí, ktorí mi rozšírili pohľad na svet a začal som sa venovať mladým najmä na PLUSKU. Zistil som, čo všetko mladí ľudia dokážu, ak sa im dá príležitosť a možnosť efektívne rásť. Verím v potenciál mladých ľudí, aj v tých, ktorí sa im venujú. Som namočený do rôznych iniciatív (Sokratov inštitút, Butterfly Effect, Microsoft Edu, ICF, YouthWatch) ktoré majú spoločný menovateľ – rozvoj mladých ľudí.

Po troch rokoch vedenia tínedžerských kurzov WifiCS (spolupráca PŠL a PLUSKA) som v oddelených mužsko/žensých programoch zistil, aká je sila mužskej skupiny. A ako dôležitá a významná je táto téma pre mladých mužov na hranici dospelosti. Ale že to potrebuje viacej času, väčšiu výzvu, možnosť si niektoré veci naozaj zaslúžiť. Zároveň veľmi vnímam, ako naša spoločnosť potrebuje zrelých Mužov. Najmä pri pohľade na aktuálne politické elity, ktoré vedú naše krajiny. A navyše, mám doma 2 dcéry. Aj ony raz pri sebe budú potrebovať naozajstných Mužov.

Fresh

Pochádzam z malebnej dedinky na Orave, teda zo severnej časti Slovenska. Po ukončení vysokej školy v Bratislave som v nej akosi zapustil korene. Náplňou mojej práce najčastejšie je transformovať adekvátne množstvo kofeínu do použiteľného výstupu na pomedzí informatiky, automatizácie a počítačovej bezpečnosti. Vo svojom voľnom čase, ako inštruktor zážitkovej pedagogiky v Plusku robím akcie, v ktorých vidím zmysel, a môžem sa pri nich zároveň rozvíjať a sebarealizovať. Baví ma fantasy a v zime v práci často namiesto obeda chodím do blízkeho jazera testovať, koľko moje telo vydrží vo vode o teplote blízkej nule.

Téma ‚Čo znamená byť mužom‘ sa ma dotkla pri experimentovaním s prechodovým rituálom na zimnom kurze Cestou Zimy 2015. Vtedy som si uvedomil, že chcem o tejto téme vedieť viac, že sám som na ceste, že sám hľadám inšpiráciu a zároveň verím, že môžem byť inšpiráciou.

36 let

Komunikace s účastníky SR, zdravotník

22 let

Fotograf, instruktor

Matěj

Jsem student střední umělecké kovářské školy v Praze. Rád poznávám nové tváře a sportuji. Už od mala jezdím na vodácký tábor, táhne mě to k cyklistice a v zimě svištím na jednom i dvou prknech. Po večerech si rád zahraju, nebo zajdu na kulečník s přáteli.

Než jsem absolvoval Transition absolvoval jsem dva jiné kurzy od Prázdninové školy Lipnice. Byl to Life experience a Winter challange. Ke všem jsem se dostal úplnou náhodou a šel do nich „po hlavě“. Transition jsem absolvoval v čerstvých 17 a jsem opravdu rád, že to bylo takhle brzo.

Na potvrzovacím víkendu jsem se v euforii a nadšení naverboval jako prvoelév k Prázdninovce s touhou vidět dění kurzů z druhé strany a dostat se mezi řady instruktorů.