Napsali o Nás2020-03-25T13:49:09+01:00

Kde se o nás ví?

Co říkají bývalí účastníci?

Přestal jsem mluvit o tom, že už jsem dospělý a vydobývat si to slovy, ale začal jsem se tak i chovat.

Petr, Praha

Bližšie k Mužom sa určite byť cítim. Získal som nadhľad od určitých situácií, viem aj získať lepšie kontrolu nad situáciou čo sa mi deje a nachádzať riešenie. Ešte som si usporiadal hodnoty a priority, veci ktoré mi prišli veľmi dôležité pred kurzom už tak podstatné nie sú, mám iný filter cez ktorý sa pozerám na moje situácie každý deň.

Aďo, Brezno

Mám teď pohled na Mužství z jiného hlediska. Že to není univerzální, ale je to hodně na nás, jak si to uděláme. Získal sem více sebevědomí a vuli dodělávat věci do konce.

Eda, Praha

Bol som na ceste stať sa dospelým, ale chlapom, nie Mužom. Tu sa mi objavila nová cesta stať sa Mužom a vyjasniť si čo to znamená. A vybral som si túto novú cestu o ktorej som ani nevedel.

Viktor, Banská Bystrica

Získal som sebaistotu, porozumenie a pokoj v tom, čo to pre mňa znamená byť Muž.

Emil, Bratislava

Získal som sebadôveru. Že veci dokážem urobiť, že som schopný. Otvoril mi oči, že aj muži majú svoje pocity, ktoré majú zdieľať a netreba sa uzatvárať do seba. Naučil som sa aj komunikovať s inými mužmi, doteraz som viac komunikoval s dievčatami.

Jakub, Rovinka

Po letní části jsem si říkal, že teď už jsem lepší. Ale jen jsem si to říkal, nechoval jsem se tak, abych byl opravdu lepší. A potom se něco stalo a mně to došlo. Že jen říkat to nestačí, že to musím začít dělat. Tak se snažím.

Marek, Praha

Zlepšil jsem se v chápání a pojmenovávání mých pocitů. Vrátilo mi to mé čisté já, které se dá v dnešním světě hodně rychle ztratit.

Jindra, Oslavany

Co říkají rodiče účastníků?

Hana, matka účastníka
S Jonášem nám to určitě umožnilo se už nyní k sobě chovat „jinak“. Prostě sem si řekl, už není malej. A nechávám to vše víc na něm. Věřím že tu změnu registruje. Jednoznačně celý kurs nechal i v Jonovi silný zážitek. Odjížděl s určitým despektem k akcím tohoto typu, ale vrátil se a pobyt jednoznačně chválil. Vracíme se k různým zážitkům ad hoc  při diskusích a Jon často cituje z Tranzišnu.. dokonce i maká na těch úkolech, co si dal za kvest posunout do září.
Jiří, otec účastníka

Petr, otec účastníka
Vždycky mě rozčilovalo slyšet od svého mladého, zdatného syna větu: „Já už nemůžu.“
A jsem moc ráda, že na kurzu Transitions konečně zjistil, že může. A že může a dokáže a zvládne leccos, když bude chtít. To je něco, co rodič dítěti nevysvětlí a čím víc to opakuje, tím je to horší. S vámi si to mohl jednou vyzkoušet a vypadá to, že to funguje. Díky.
Karolína, matka účastníka

Syn měl díky Transitionu jedinečnou možnost společně se svými vrstevníky projít náročnou zkouškou a řešit témata, která patří pouze do mužského světa. V bezpečném prostředí a v pevných rukách zkušených průvodců měl příležitost projít přechodovým rituálem ze světa
chlapce do světa mužů, kterými byl přijat. Byli jsme nadšeni z profesionálně připraveného programu i z nasazení lidí v týmu.

Zdenka, matka účastníka

A co na to média?

1908, 2019

PUBERTA. RADOST, NEBO STAROST?

Puberta je životní období, kterým musí projít každý člověk, který se chce stát dospělým a nezůstat navěky dítětem. O této životní fázi se ale říká, že

805, 2019

NA CESTE K MUŽOM – TRANSITION

V mnohých kultúrach fungovali prechodové rituály, kedy sa z chlapca stával Muž. Rituály, ktoré boli spojené s nebezpečnou a náročnou skúškou, ale keď ich mladý muž

202, 2019

KAŽDÝ SPRÁVNÝ MUŽ MÁ…

„Rozdíl mezi chlapcem a mužem je větší než mezi mužem a ženou.“ Zdá se vám tato myšlenka přitažená za vlasy? Trochu ano. A svým způsobem trochu

3004, 2018

KDYŽ KLUCI MAJÍ KNÍR A MUSÍ VYRŮST

Transition je kurz pro dospívající chlapce a jejich rodiny. "Používáme zážitkovou pedagogiku. Je potřeba si věci zažít a až potom se o tom bavit," říká Petr

2106, 2017

LES, SAMOTA A 3 DNI BEZ VODY A JEDLA

Tri dni v lese. Bez jedla. Bez vody. Aj Vám sa vynárajú otázky, či sme normálni? Pre nás platí pravidlo zážitkového vzdelávania „Nikdy nerob s účastníkmi