Chceme napomoci tomu, aby mladý muž uviděl obraz možných cest životem, v obrazech se orientoval a nenechal se unášet vlivy okolí a učil se svůj osud spoluutvářet a regulovat tak, aby s ním byl ve shodě a cítil se šťastným. Jde nám o to, aby přijal roli muže a hospodáře svého života a života své budoucí rodiny. Jde nám o to, aby své mladé roky nepromarnil zbytečným „cukáním vodítkem“, ale našel nástroje, jak se zastavit, usebrat, analyzovat a rozhodovat. Z perspektivy našeho věku (lektorů) už začíná být život poměrně přehledný a můžeme posloužit jako živý příklad svou životní zkušeností.

Hana, matka účastníka

…Pak jsem ale pochopila, že tenhle experiment se odehrával pod laskavou kontrolou. Díky Vaší péči mohl i Petr získat nové zkušenosti se světem, se sebou a s lidmi okolo.

Jiří, otec účastníka

S Jonášem nám to určitě umožnilo se už nyní k sobě chovat "jinak". Prostě sem si řekl, už není malej. A nechávám to vše víc na něm. Věřím že tu změnu registruje. Jednoznačně celý kurs nechal i v Jonovi silný zážitek. Odjížděl s určitým despektem k akcím tohoto typu, ale vrátil se a pobyt jednoznačně chválil. Vracíme se k různým zážitkům ad hoc při diskusích a Jon často cituje z Tranzišnu.. dokonce i maká na těch úkolech, co si dal za kvest posunout do září.

Petr, otec účastníka

Za mne velký úspěch, Petr se chová dospěle, je spokojenej a snad i zdvořilejší v komunikaci. Obdivuji, co jste vydrželi.

Karolína, matka účastníka

Vždycky mě rozčilovalo slyšet od svého mladého, zdatného syna větu: "Já už nemůžu."
A jsem moc ráda, že na kurzu Transitions konečně zjistil, že může. A že může a dokáže
a zvládne leccos, když bude chtít. To je něco, co rodič dítěti nevysvětlí a čím víc to opakuje, tím je to horší. S vámi si to mohl jednou vyzkoušet a vypadá to, že to funguje. Díky.

Zdenka, matka účastníka

Syn měl díky Transitionu jedinečnou možnost společně se svými vrstevníky projít náročnou zkouškou a řešit témata, která patří pouze do mužského světa. V bezpečném prostředí a v pevných rukách zkušených průvodců měl příležitost projít přechodovým rituálem ze světa chlapce do světa mužů, kterými byl přijat. Byli jsme nadšeni z profesionálně připraveného programu i z nasazení lidí v týmu.

Bude to fungovat?

K tomu, aby tento koncept mohl zafungovat je bezpodmínečně nutná změna přístupu okolí mladíka a proto zveme do procesu přerodu rodinu nejbližší i širší. Úkolem matky je syna „propustit“ ze své sféry vlivu a úkolem otce je syna „přijmout“ mezi muže a pokračovatele rodu.

Stojí mi za to, tam syna poslat?

Přihláška cz
Přihláška sk

Máte nějaký dotaz? Něco se Vám nezdálo?

Dejte nám prosím vědět touto cestou či mailem. My se Vám ozveme, co nejdříve to půjde.

Kontakty - ČR

E-mail

  • transition@psl.cz

Telefon

  • +420 731 514 231 - Pavel Kučera

  • +420 776 177 039 - Pepa Hruška

Kontakty - SR

E-mail

  • info.transition@plusko.net

Telefon

  • +421 908 979 939 - Tomáš Pešek
  • +421 915 845 455 - Michal Hubčík